סוגי זכוכיות

זכוכית מחוסמת, זכוכית טריפלקס, זכוכית בידודית, זכוכית חכמה "low-e" קלימה גארד, סבתא ועוד

 

זכוכיות- קיים מגוון רחב של גוונים והרכבים

זכוכית טריפלקס

מורכבת משתי שכבות זכוכית שמודבקות ע"י שכבת PVB. זכוכית טריפלקס מכונה גם זכוכית ביטחון מאחר ובמקרה של שבירה הזכוכית נסדקת אך עדיין נשארת שלמה ולא מתפוררת לרסיסים- בדומה לשמשת רכב קדמית. במקרה של פריצה נדרשת השקעת זמן וכח על מנת לחדור דרכה.

יתרונות זכוכית הטריפלקס:

  1. - בעמידותה לאורך זמן (אין חשש לעיבוי פנימי בחלוף עשור)
  2. - אקוסטיקה - מתאפיינת בביצועים אקוסטיים משופרים לעומת זכוכית מונוליטית, ואף לעומת זכוכית בידודית בהרכב זהה.
  3. - ביטחון - עמידה יותר בפני פריצה, ובמקרה של שבר נותרת במקומה ולא פוצעת. 
  4. - זמינות - ניתן להחליף / לקנות זכוכית במקום ללא צורך בהמתנה.

זכוכית טריפלקס ניתן לקבל בהרכבים שונים וכך ליצור יתרון של בידוד תרמי ו/או אקוסטי בהתאם לצורך הלקוח, את הבידוד נקבל ע"י משחק בעובי הזכוכית, סוג הזכוכית בכל דופן, בעובי וגוון שכבת הגומי.

לדוגמא : זכוכית טריפלקס סטנדרטית 3+0.38+3 שקופה, במידה ונרצה זכוכית אקוסטית ותרמית נשדרג את הזכוכית לזכוכית חכמה בעלת עובי דפנות שונה, שכבת דבק כפולה ונקבל: זכוכית 4+0.76+6 מסוג קלימה גארד.


זכוכית בידודית

זכוכית המורכבת משתי שכבות זכוכית שבניהן מרווח אוויר שמשפר את הבידוד התרמי, על מנת לקבל בידוד תרמי מורגש יש לייצר מרווח של מינימום 10 מ"מ בין הזכוכיות זכוכית בעלת מרווח המלא בגז ארגון ניתן כיום לקבל בעיקר מייבוא, מילוי זה משפר משמעותית את הביצועים התרמיים של הזכוכית.

עפ"י תקן זכוכית המותקנת בדלתות ובחלונות הנמוכים ממטר ועשרה יש לחסם. זכוכית מחוסמת היא זכוכית העוברת תהליך חימום וקירור תהליך זה משפר מאוד את חוזק הזכוכית  וגורם לכך שבמקרה של שבירה הזכוכית מתנפצת לרסיסים קטנים, ולכן זכוכית זו לא בטיחותית למקרה פריצה ומומלץ לשלבה עם זכוכית טריפלקס.  את זכוכית הבידודית ניתן לקבל בהרכבים וגוונים שוני עפ"י הצורך.

להלן מספר דוגמאות לזכוכיות נפוצות בבתים פרטיים 

זכוכית חלבית בעלת גוון לבן אך לא אטום, הזכוכית מכניסה אור אך מונעת שקיפות בין החוץ והפנים  משולבת לרוב בחדרי שירותים, מחסנים, מדרגות וכו'

זכוכית סבתא זכוכית שקופה בעלת תבליט וטקסטורה של פרחים ומעוינים, הזכוכית מעוותת את שדה הראיה בין הפנים לחוץ ניתן לראות דרכה צללים וצבעים משולב לרוב בבתים בסגנון בלגי  ובסגנון כפרי, לרוב משולב עם זכוכית שקופה / חלבית . זכוכית סבתא מגיעה כזכוכית מונוליטית 4 מ"מ ולכן ביח' זכוכית גדולות יש ליצור הרכב של זכוכית טריפלקס / בידודית

זכוכית קלימה גארד נטורל 70 זכוכית השייכת לקבוצת זכוכיות ה LOW E  . זכוכית זו בעלת תכונות טרמיות גם לאקלים חמים וגם לאקלים קרים. זכוכית זו מומלצת בבניה ירוקה , אנו ממליצים להשקיע בזכוכית זו מאחר וזכוכית זו תחסוך המון משאבים לחימום / קירור הבית ולכן זכוכית זו חסכונית.

יש מגוון רחב של זכוכיות בעלי מסנני קרינה אנו ממליצים על זכוכית זו ספציפית מאחר והיא המתאימה ביותר לבתים פרטיים ובעלת גוון שקוף ורפלקטיביות נמוכה.